Rawa Mazowiecka, ul. Księże Domki 41

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

601 326 842

Firma meblarska, projektowanie i produkcja mebli na wymiar

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Jeszcze jakiś czas temu w kontekście urządzania i umeblowania modnej kuchni mówiliśmy przede wszystkim o stylu, o tym, co jest na topie pod względem wyglądu. Dzisiaj nowoczesna kuchnia to nie tylko design, ale też funkcjonalność i ekologia. Nie oznacza to jednak, że meble kuchenne muszą być wykonane wyłącznie z drewna lub materiałów po recyklingowych. Mają być ergonomiczne i praktycznie rozlokowane. Do mebli dochodzi też przemyślane wyposażenie.

Proste i trwałe meble kuchenne rozmieszczone w mądry sposób

Zaczynamy od mebli, bo one są przecież podstawą urządzenia kuchni. Nowoczesne meble kuchenne są proste – dosłownie. Stawiamy na proste kształty i powierzchnie bez rzeźbień lub dodatkowych dekoracji. Funkcję ozdób pełnią praktyczne elementy jak uchwyty szafek i szuflad, listwy wykończeniowe, przeszklenia. Chętnie wybieramy meble kuchenne na zamówienie, by jak najlepiej wypełnić przestrzeń pomieszczenia i rozmieścić strategiczne punkty: lodówkę, kuchenkę, blaty robocze, zlewozmywak i zmywarkę, mikrofalówkę. Dostęp do wszystkich mebli i urządzeń powinien być wygodny.

Meble kuchenne na zamówienie uzupełnione ekologicznym sprzętem

Moda na proste kształty i powierzchnie w meblach – szczególnie kuchennych – nie jest przypadkowa, to też drobniutki krok w kierunku dbałości o środowisko i bycia eko. Do mycia takich mebli zużywamy mniej wody i detergentów, szczególnie gdy są wykonane z nowoczesnych, solidnych materiałów dobrej jakości, o które łatwiej jest dbać. Idąc tym tokiem myślenia, w nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć zmywarki. Wszystkie sprzęty, urządzenia powinny mieć właściwe parametry i certyfikaty rekomendowane przez unijne instytucje. Ograniczamy w ten sposób zużycie prądu i wody, inwestujemy w umeblowanie i wyposażenie na lata.