Rawa Mazowiecka, ul. Księże Domki 41

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

601 326 842

Firma meblarska, projektowanie i produkcja mebli na wymiar

Jak zaprojektować nowoczesne meble?

Nowoczesne meble są przede wszystkim użyteczne, stawiając na elegancką, dość minimalistyczną stylistykę, która czyni przebywanie w pomieszczeniu bardzo przyjemnym, a równocześnie w żadnym momencie nie zakłóca wygody. Nie bez powodu jest to styl, który dominuje we współczesnych mieszkaniach: jest idealnie dostosowany do dzisiejszego trybu życia. Ładne, spokojne aranżacje, przytulne dzięki miłej kolorystyce i wygodnym rozmieszczeniu mebli. Co ważne, niewielka ilość elementów sprawia, że dość łatwo utrzymywać pomieszczenia w odpowiedniej czystości. To kolejna ważna zaleta dla nowoczesnych osób, często dysponujących małą ilością czasu. 

Nowoczesne meble powinny być funkcjonalne

Podstawą nowoczesnego stylu jest jego funkcjonalność. Meble nie powinny być tutaj wyjątkiem. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich użyteczność i to dopiero do niej dostosowywać estetykę. Fotele i krzesła powinny być więc wygodne, ale łatwe w przenoszeniu, nie zajmując przy tym przesadnie wiele miejsca. Tak samo meble kuchenne: blaty muszą być łatwe w czyszczeniu, szafki przestrzenne i łatwo dostępne. Ich otwieranie i zamykanie powinno być szybkie i wygodne, warto postawić więc na poręczne uchwyty (lub ich całkowity brak) i mechanizmy chroniące przed trzaskaniem. Nowoczesne pomieszczenia są bardzo rozsądnie zagospodarowane, pozostawiając dużo przestrzeni. Dobrym pomysłem będą więc meble na zamówienie, zaprojektowane tak, by ich wymiary pozwalały na możliwie najefektywniejszą aranżację każdego pokoju.

Jak powinny wyglądać nowoczesne meble?

Nowoczesne meble wyglądają zazwyczaj dość lekko. Rezygnuje się ze znacznego obudowania łóżek, foteli i krzeseł, stawiając na wygodną bryłę postawioną na niewielkich nóżkach. Blaty, stoły, szafy oraz szafki są raczej gładkie, proste w konstrukcji, nie ograniczając przestrzeni niepotrzebnymi ozdobnikami. Normą jest stawianie na minimalizm w połączeniu z delikatną kolorystyką, jedynie okazjonalnie podkreśloną bardziej wyrazistym kolorem. Można używać dowolnych materiałów, ale powinny być one wygodne i łatwe w czyszczeniu: prym wiodą więc tworzywa sztuczne, lakierowane drewno i okazjonalny metal. Drewno maluje się raczej oszczędnie – mile widziane są naturalne akcenty, takie jak nienaruszone wzory słojów na jego powierzchni.