Rawa Mazowiecka, ul. Księże Domki 41

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

601 326 842

Firma meblarska, projektowanie i produkcja mebli na wymiar

Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

Kuchenne meble i sprzęty muszą być funkcjonalne i estetyczne, ważny jest wybór poszczególnych elementów i sensowne połączenie ich w zgraną całość. Projekt kuchni trzeba dopasować do przestrzeni, którą dysponujemy i naszych potrzeb. Dlaczego niezależnie od metrażu i wybranego umeblowania, wyjątkowo chętnie decydujemy się na projekt kuchni w literę L?

Jakie ułożenie mebli w kuchni nazwiemy projektem w literę L?

Kiedy dwa bloki mebli przy ścianach są ustawione prostopadle względem siebie i łączą się przy końcu – patrząc na nie z góry, widzimy literę L. Gdyby tylko jeden blok był ustawiony przy ścianie, a połączenie dwóch bloków znajdowało się w środku (lub mniej więcej w środku), mówilibyśmy o literze T. Gdybyśmy do „elki” dodali jeszcze jeden blok przyścienny, mówilibyśmy o projekcie w literę U.

Dlaczego wyjątkowo chętnie wybieramy meble kuchenne ułożone w literę L?

W większości pomieszczeń (szczególnie w mieszkaniach) po prostu najwygodniejszy i najsensowniejszy jest układ mebli kuchennych w literę L. Nie potrzebujemy zabudowywać wszystkich ścian meblami (byłoby ich zbyt dużo), Wolimy, kiedy łączą się ze sobą, a nie stoją przy przeciwnych ścianach, bo gdy coś przygotowujemy, mamy prostszy dostęp do wszystkiego. Meble kuchenne na zamówienie pod literę „L” cieszą się zatem największym zainteresowaniem.

Układ mebli w literę L w dużej kuchni

W niewielkim pomieszczeniu prawdopodobnie będziemy potrzebować układu mebli kuchennych w literę U. Z kolei przy wyjątkowo dużej kuchni „elka” na ścianach będzie w porządku, wolna przestrzeń przy ścianach to zwykle miejsce na stół, jadalnię. Jeśli to kuchnia otwarta na salon, w którym jemy posiłki, jako część oddzielającą dwa pomieszczenia możemy wykorzystać praktyczną wyspę, w której będziemy przechowywać rzadziej używane rzeczy.